Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage

  • Wi-Fi
  • Snabbincheckning/-utcheckning
  • Utomhusbassäng
  • Strand
  • Golfbana

Providing access to a golf course, Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage Albufeira villa is located nearly a 10-minute ride from such sports venues as the miniature Family Golf Park.

Flor Do Mar is a seafood restaurant serving Portuguese dishes merely 5 minutes on foot from the Albufeira property.

The Albufeira holiday home offers a convenient location, 4.5 km from the Roman Ruins of Cerro da Vila, while natural sights like Praia da Oura Beach are approximately 5 km away. You'll be only 6 minutes' stroll from the Falésia Beach and around a 15-minute drive from the Olhos de Agua Beach. Nestled in Falesia Beach with a length of 7km, Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage villa is within a 6-km distance of such cultural places as Bullring Albufeira Cultural Center. Praia da Falesia bus station is a short way from the accommodation, allowing guests to easily discover Albufeira.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage Albufeira
Villa Moises
Mobilpris

Villa Moises

8.8
Fantastiskt 15 recensioner
10 m från boendet
USD 184 USD 166
per natt
Aldeia Das Acoteias
Mobilpris

Aldeia Das Acoteias

803 m från boendet
USD 108 USD 97
per natt
Falesia Beach House
Mobilpris

Falesia Beach House

838 m från boendet
USD 137 USD 123
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Aktiviteter

    • Vandring
    • Cykling
    • Golfbana

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • Snabbincheckning/-utcheckning
    • Säkerhet
    • Tvätt
    • Matinköpsservice
    • Välkomstdryck

    För barn

    • Bordsspel

    Fritid

    • Utomhusbassäng
    • Strand
    • Solterass
    • Trädgård
    • Grill faciliteter
    • Pool med utsikt
    • Grunda delen

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Terrass
    • Trädgårdsmöbler

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter ligger nära villan Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage?
      Du kan besöka Beach Falesia Acoteias som ligger i närheten av villan Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage.
    • Tillåter villan Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage husdjur?
      Tyvärr är husdjur inte tillåtna här.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Falesia Townhouse - Walk To Beach - Pool - Garage Albufeira

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng